Matematikdag 6. klasser 2018

Morsøs 6. klasser bliver undervist i matematik af skolens matematikelever onsdag 11. april 2018.

Program (se også undersider):

Sydmors 6a (1)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 1  

C7/C8

9.45-10.00 2
10.00-10.15 3
10.15-10.30 4  

Hallen

10.30-10.45 5
10.45-11.00 6
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 7  

Tårnet/D5

11.45-12.00 8
12.00-12.15 9
12.15-12.30 10  

Atletikbanen

12.30-12.45 11
12.45-13.00 12
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Sydmors 6a (2)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 2  

C7/C8

9.45-10.00 3
10.00-10.15 1
10.15-10.30 5  

Hallen

10.30-10.45 6
10.45-11.00 4
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 8  

Tårnet/D5

11.45-12.00 9
12.00-12.15 7
12.15-12.30 11  

Atletikbanen

12.30-12.45 12
12.45-13.00 10
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6a (3)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 4  

Hallen

9.45-10.00 5
10.00-10.15 6
10.15-10.30 7  

Tårnet/D5

10.30-10.45 8
10.45-11.00 9
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 10  

Atletikbanen

11.45-12.00 11
12.00-12.15 12
12.15-12.30 1  

C7/C8

12.30-12.45 2
12.45-13.00 3
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6a (4)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 5  

Hallen

9.45-10.00 6
10.00-10.15 4
10.15-10.30 8  

Tårnet/D5

10.30-10.45 9
10.45-11.00 7
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 11  

Atletikbanen

11.45-12.00 12
12.00-12.15 10
12.15-12.30 2  

C7/C8

12.30-12.45 3
12.45-13.00 1
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6b (5)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 6  

Hallen

9.45-10.00 4
10.00-10.15 5
10.15-10.30 9  

Tårnet/D5

10.30-10.45 7
10.45-11.00 8
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 12  

Atletikbanen

11.45-12.00 10
12.00-12.15 11
12.15-12.30 3  

C7/C8

12.30-12.45 1
12.45-13.00 2
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6b (6)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 7  

Tårnet/D5

9.45-10.00 8
10.00-10.15 9
10.15-10.30 10  

Atletikbanen

10.30-10.45 11
10.45-11.00 12
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 1  

C7/C8

11.45-12.00 2
12.00-12.15 3
12.15-12.30 4  

Hallen

12.30-12.45 5
12.45-13.00 6
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6c (7)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 9  

Tårnet/D5

9.45-10.00 7
10.00-10.15 8
10.15-10.30 12  

Atletikbanen

10.30-10.45 10
10.45-11.00 11
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 3  

C7/C8

11.45-12.00 1
12.00-12.15 2
12.15-12.30 6  

Hallen

12.30-12.45 4
12.45-13.00 5
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6c (8)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 10  

Atletikbanen

9.45-10.00 11
10.00-10.15 12
10.15-10.30 1  

C7/C8

10.30-10.45 2
10.45-11.00 3
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 4  

Hallen

11.45-12.00 5
12.00-12.15 6
12.15-12.30 7  

Tårnet/D5

12.30-12.45 8
12.45-13.00 9
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6d (9)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 12  

Atletikbanen

9.45-10.00 10
10.00-10.15 11
10.15-10.30 3  

C7/C8

10.30-10.45 1
10.45-11.00 2
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 6  

Hallen

11.45-12.00 4
12.00-12.15 5
12.15-12.30 9  

Tårnet/D5

12.30-12.45 7
12.45-13.00 8
13.00-13.15 Afslutning Hallen

 

 

Dueholm 6d (10)
Kl. Standnummer Sted
9.30-9.45 11  

Atletikbanen

9.45-10.00 12
10.00-10.15 10
10.15-10.30 2  

C7/C8

10.30-10.45 3
10.45-11.00 1
11.00-11.30 Frokost Kantinen
11.30-11.45 5  

Hallen

11.45-12.00 6
12.00-12.15 4
12.15-12.30 8  

Tårnet/D5

12.30-12.45 9
12.45-13.00 7
13.00-13.15 Afslutning Hallen